Zavřít panel
Toto pole je povinné

Víte, že zde můžete vyhledávat obsah v segmentu hypotečních i podnikatelských úvěrů?

Program COVID III

9. 6. 2020

Tato záruka, poskytovaná ČMZRB, pomáhá překlenout krizovou ekonomickou situaci podnikatelů, vyvolanou šířením koronaviru SARS‐CoV‐2 (resp. onemocněním s označením COVID‐19, které tento koronavirus způsobuje).

Příjem žádostí byl zahájen 9. 6. 2020!

Základní parametry úvěrů, které je možné zajistit COVID III:

  • Účel musí bezprostředně souviset s překlenutím krizové ekonomické situace vyvolané šířením viru SARS‐CoV‐2. Úvěr tedy lze použít pouze na provozní výdaje žadatele, tedy produkt Neúčelový úvěr, nebo Kontokorentní úvěr.
  • V rámci financování v záručním programu COVID III budeme nabízet výhradně provozní financování s maximálním limitem 3 mio Kč, formou splátkového úvěru s maximálně pětiletou splatností nebo formou kontokorentního úvěru s roční obnovou.


Speciální podmínky záruky COVID III:

  • Záruka je poskytována až do výše 90 % jistiny zaručovaného úvěru.
  • Délka ručení nepřesahuje 3 roky.


Oproti předchozím programům (COVID II, COVID Praha):

  • Klient nepřichází do styku s ČMZRB, nežádá o vystavení záruky, ale po našem interním vyhodnocení ho můžeme zahrnout do portfolia úvěrů v programu COVID III.
  • Klient nezískává od ČMZRB žádný příspěvek na úroky, jako tomu bylo u předchozích programů.
  • Klient má nárok na státní podporu formou úvěru v programu COVID III pouze jednou, není tedy možné poskytnout úvěr v tomto programu, pokud již nějaký úvěr má (platí i pro úvěr u jiné banky).

 

Podrobnější popis programu naleznete v Metodickém listu Zajištění. Dokumenty, které je potřeba přiložit k žádosti o úvěr (Doplnění žádosti o úvěr a Podporované ekonomické činnosti) naleznete v sekci Formuláře.